אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

מידע על מתכות

מידע על מתכות

כסףכסף

כסף סטרלינג

כסף טהור, הנקרא גם כסף מעודן, הינו רך יחסית, פגיע ביותר, ונהרס בקלות. לכן, הוא משולב בדרך כלל עם מתכות אחרות ליצירת מוצר עמיד יותר. הפופולרית ביותר מן הסגסוגות בהן משתמשים הינה כסף סטרלינג, העשויה מכ-92.5% , וכ-7.5% נחושת.

אף על פי שניתן להשתמש בכל מתכת ב-7.5% המרכיבים את החלק שאינו כסף בסטרלינג, מאות שנות ניסיון מראות כי נחושת הינה בת הלוויה הטובה ביותר, המשפרת את חוזק המתכת ואת עמידותה לאורך זמן, מבלי להשפיע על צבעה היפה.

הכמות הקטנה של נחושת המוספת לסטרלינג, כמעט ואינה משפיעה על ערכה של המתכת. במקום זאת, מחירו של פריט כסף מושפע מכמות העבודה הדרושה להפקתו, רמת הכישורים הנדרשים על ידי מעצב התכשיט ומורכבות העיצוב.

חותמות איכות

מרבית מוצרי הכסף האיכותיים מוטבעים עם חתימת ''איכות'' או ''משובחות''. חתימה זו מייצגת את כמות מרכיב הכסף בתכשיט, ולפי חוק, יוצר התכשיט חייב בהטבעת חתימתו או סימן מסחרי על גבי הפריט.

סגסוגות כסף

מפני היותו של כסף טהור כה רך, יש להשתמש בו רק כאשר פגיעות החומר הינה הכרחית. לדוגמה, בתכשיטים הנעשים בעבודת יד המתאפיינים בשזירה או עיצובים מורכבים אחרים.

כסף סטרלינג הוא הנפוץ ביותר ביצירת תכשיטים וחפצי בית, בשל שילוב יופיו ועמידותו. סימוני איכות מקובלים עבור כסף סטרלינג כוללים:

  • Sterling

  • Sterling silver

  • Ster

  • .925

בטיפול נכון, תכשיט הכסף שלך מסוגל להחזיק חיים שלמים. על מנת לצמצם שריטות ופגיעות אחרות, אחסנו את תכשיטי הכסף שלכם בשקיות בד, או בתאים נפרדים בתוך תיבת התכשיטים שלכם. הימנעו מחשיפת פריטי הכסף לכימיקלים ביתיים בעת ניקיון, לאקונומיקה או אמוניה, או כאשר הנכם שוחים במים המכילים כלור, הסירו את התכשיט. כימיקלים אלו יכולים לפגוע בתכשיט הכסף.

נקו את פריטי הכסף שלכם בצורה קבועה

בנוסף, יש לטפל בפריטי הכסף על מנת למנוע הצטברות זיהום ולכלוך, או עמעום הנגרם בצורה טבעית כאשר כסף מגיב עם גופרית או מימן גופרתי הנמצא באוויר מסביבנו. לניקוי הכסף שלכם, השתמשו במבריקים המיוצרים במיוחד להסרת לכלוך. ניתן למצוא תכשירי הברקה משובחים לכסף, תמיסות, או בדים שהינם מתאימים להסרת הלכלוך במרבית החנויות לכלי מתכת או חנויות יצירה ואומנות. לכלוך קל ביותר להסרה כאשר הוא מובחן לראשונה.

למרות שענידת תכשיטי הכסף שלכם היא לרוב השיטה הטובה ביותר למניעת הצטברות לכלוך, ניקוי קבוע של כל פריטי הכסף שלכם ימנע לכלוך ויותיר את הכסף שלכם בהיר ומבריק.

חפשו את חותמות האיכות ואת חתימת האומן בתחתית פריט הכסף שהנכם שוקלים לרכוש, על מנת להבטיח את איכותו.

לקטלוג טבעות אירוסין 

 

מוצרים מומלצים באתר
 
היי, מחכים לך בחנות
בחנות תוכלו לצפות בכל התכשיטים והיהלומים שלנו יחד עם צוות היועצים שלנו מובטח לכם חווית קנייה מדהימה!
גלה איך זה עובד
JOOL.ME located at שוהם 7, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5