אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

מידע על מתכות

מידע על מתכות

זהבזהב

לזהב מורשת יוצאת דופן עם איכויות יחידות במינן. כיסוד חזק, הנמצא בטבע בצבע צהוב מובהק, זהב הינו עמיד בפני חלודה, זיהום וקורוזיה. אף על פי שזהב הינו חזק ביותר, הוא גם החשיל ביותר מכל המתכות היקרות.

טוהר

זהב טהור הינו רך מדי לשימוש יומיומי ולכן הוא משולב בסגסוגת יחד עם שילוב מתכות אחרות כמו: כסף, נחושת, ניקל ואבץ על מנת להעניק לה את החוזק ואת ההישמרות לאורך זמן. מידת הקראט, המצוינת על ידי מספר ולאחריו האות ''K'' מצביע על מידת הטוהר, או כמה מסך כל המתכת בתכשיט הינה זהב. מידת הקראט מצוינת על ידי המספר 24, כאשר זהב של 24k הוא זהב טהור.

אנו מעצבים את תכשיטנו בשימוש בזהב של 18k ו-14k. זהב של 18k מורכב מכ-75% זהב המעורבב יחד עם מתכות אחרות המקנות לתכשיט חוזר מספק לשימוש יומיומי. זהב של 14k מורכב מכ-58.3% זהב ועוד כ-41.7% מתכות אחרות.

 

צבע

צבעו של זהב נקבע על ידי שני גורמים:

  • סוג סגסוגת המתכות בה משתמשים.

  • אחוז הסגסוגת של כל מתכת.

זהב צהוב

סגסוגות רוויות צבע ושל זהב טבעי, הן אלו הנותנות לתכשיטי זהב צהוב את הזוהר העשיר שלהם. הסגסוגות בהן משתמשים בדרך כלל הן נחושת, עם גוון אדמדם, וכסף המתאפיין בגוון ירקרק. תערובת של נחושת, כסף וזהב טהור המופקת על ידי מומחה, נותנת למתכת יקרה זו את החום הידוע כמשויך לה.

זהב לבן

מאפיין לבן כסוף הוא זה הגורם לתכשיטי זהב לבן להיות כה מושכים. על מנת להפוך את הזהב ללבן, הוא מעורבב יחד עם סגסוגות שהינן לבנות מטבען ולאחר מכן מצופה ביסוד חזק ביותר הנקרא רודיום. אף על פי חוזקו, רודיום עלול להישחק לאורך הזמן. ציפוי מחדש הוא תהליך פשוט שנעשה על מנת לשחזר את הגוון הלבן בתכשיט שלך.

זהב לבן עם רודיום שחור

משתמשים ברודיום שחור לציפוי זהב לבן, על מנת להעניק לו גוון שחור עשיר שהינו חזק ועמיד ביותר. כמו בשימוש המסורתי ברודיום לבן, גם ציפוי ברודיום שחור עלול להישחק לאורך הזמן. ציפוי מחדש הוא תהליך פשוט המוצע על ידי ''JOOL.ME'' על מנת לשחזר את הגימור השחור לתכשיטיך.

זהב ורוד

הגוון הורדרד היפיפה של תכשיטי זהב ורוד, נוצר על ידי שימוש בסגסוגת נחושת. כאמור, האחוז הכולל של סגסוגות המתכות המרכיבות את הזהב הינו זהה עבור זהב ורוד כפי שהוא עבור זהב צהוב או לבן. ההבדל הינו בתערובת של המתכות השונות בתוך הסגסוגת.

זהב שני (אדום)

עשירים בצבעם הזהוב, מספר רב מן התכשיטים המעודנים שלנו מעוצבים עם זהב שני. התקן התעשייתי המוגדר עבור זהב שני, הינו כסף סטרלינג המצופה בזהב 10k, בעובי מינימלי של 2.5 מיקרון, על מנת להבטיח אריכות ימים לתכשיט. בחברת 'JOOL.ME'', אנו שואפים להציע איכות גבוהה יותר עבור לקוחותינו. ביצירות השני שלנו, אנו משתמשים בזהב 14k או 24k.

מחיר

מחיריהם של תכשיטי זהב תלויים מאוד במידת הטוהר של הזהב בו השתמשו ליצירת התכשיט, או משקל הקראט. בנוסף, המחירים משתנים בהתאם לשווי הזהב בשוק, רמת היצירה הדרושה ליצירת התכשיט והעיצוב של כל יצירה כזו.

טיפול

מפני היותו של זהב יסוד טבעי, הוא מושפע על ידי כימיקלים חזקים כמו כלורין, או תכשירי ניקוי אחרים.

אנו ממליצים את הסרתם של תכשיטים בעת שימוש בכימיקלים, על מנת להפחית שריטות ולהאריך את הברק.

לניקיון תכשיטי זהב, יש להשתמש בתמיסת מים חמים בשילוב סבון אל-סבון, ולהבריש במברשת בעלת סיבים רכים.

בעת שאינם נענדים, מומלץ לשמור את תכשיטי הזהב בשקיות מבד רך, או בקופסה המקורית שבו נקנו, על מנת להגן עליהם מחשיפה לאלמנטים יומיומיים.

 קולקציות טבעות הזהב שלנו 

 

 

מוצרים מומלצים באתר
 
היי, מחכים לך בחנות
בחנות תוכלו לצפות בכל התכשיטים והיהלומים שלנו יחד עם צוות היועצים שלנו מובטח לכם חווית קנייה מדהימה!
גלה איך זה עובד
JOOL.ME located at שוהם 7, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5