המדהימה שלנו נפתחה החנות

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

ליטוש יהלומים

ליטוש יהלומים דורש מיומנות רבה ובעל מקצוע עם עין חדה ודיוק רב. יחד עם זאת צריך יצירתיות ותעוזה כדי להמציא סגנון ליטוש מיוחד ומקורי. יש כמה סוגי ליטושים נפוצים הקיימים בתחום היהלומים. הליטוש מעניק ליהלום הגולמי את צורתו הסופית לפני החיתוך. על מנת לקבל את צורת הליטוש המושלמת עבור היהלום הגומי צריך לקחת בחשבון כמה משתנים: שמירה של משקל היהלום עד כמה שניתן במהלך הליטוש, יחד עם ליטוש מספיק שיעניק ליהלום ברק וזוהר ברמה אופטימלית.

עוד לפני פעולת הליטוש בוחרים את  סגנון הליטוש שיתאים בצורה המושלמת ביותר ליהלום הגולמי, מבחינת צורתו וגודלו כחומר גלם, מה גם שיתאים לצבע ולרמת הניקיון שלו.

בעל מקצוע בעל וותק בתחום יודע לבחור את צרות הליטוש המתאימה ביותר לכל יהלום באופן פרטני.

 

סגנונות ליטוש נפוצים

בריליאנט- סגנון ליטוש שהמציא מרסל טולקובסקי שהיה מתמטיקאי ויהלומן. סגנון ליטוש המושתת על נוסחה מתמטית המתבססת על תורת האופטיקה וידע על תכונות חומרים שונים. הנוסחה משקללת את כל הנתונים במשוואה וכך ניתן לקבל את מקסימום החזרי אור ברק וזוהר, ליהלום. שיטת הליטוש הזו התחילה בשנת 1919, וגרמה לשינוי משמעותי בתחום היהלומים. בעזרת נוסחת הליטוש הזו, ניתן היה ללטש גם יהלומים קטנים עד אז היו נחשבים כלא ראויים לליטוש. בריליאנט היא צורת ליטוש עגולה. צורת ליטוש זו היא המבוקשת ביותר בתחום טבעות אירוסין, מכיוון שניתן לשבץ יהלום מרכזי ויהלומים צדדים בקלות, בכל עיצוב של טבעת אירוסין.

מדרגות- ליטוש זה הוא בעל מבנה מרובע ומלבני כשאר הליטוש נעשה לאורכה ולרוחבה של האבן, צורת הליטוש שומרת על המבנה המרובע אך בצורה מדורגת, כאשר קרני האור פוגעות ביהלום האבן מקבלת מראה של מדרגות. שילוב של ליטוש מדרגות עם ליטוש בריליאנט מעניק ליהלום גם צורה מיוחדת אך גם את מקסימום הברק והזוהר, שילוב של שני צורות הליטוש הנ"ל נקרא פרינסס בעל צורה מרובעת ומדורגת ובעלת ברק וזוהר.

ניתן לחלק את צורת הליטוש לשתי קטגוריות עיקריות: עגולות ומרבועות. רוב הביקוש בתחום של טבעות אירוסין נוטה לצורות חיתוך עגולות, בעוד שבתכשיטי יהלומים אחרים כגון: צמדים, עגלים, תליונים לא נמצא צורת ליטוש אחת יותר מבוקשת מאחרת.

חוץ מסגנונות הליטוש היותר מוכרים (עגולים ומרובעים), יש צורות ליטוש שונות ומיוחדות שאינן נכללות בתוך קטגוריות אלו צוות ליטוש: כוכב ולב. צורות ליטוש אלו פחות מוכרות, אך ייחודיות מאוד. ליטוש לצורות אלו מצריך יהלום איכותי ובעל מקצוע מיומן מאוד, זוויות הליטוש המיוחדות נחשבו כעבודה קשה מאוד, אך כניסת הלייזר לתחום החיתוך מאפשרת יצירה מדויקת של זוויות סימטריות, ומקלה על ליטוש יהלומים לצרות כגון אלו (כוכב ולב).

כאמור, אם ליטוש יהלומים מעניין אתכם, וודאי תשמחו לשמוע על ליטוש בנייה ירוקה, כלומר בונים ירוק וחושבים ירוק מציעים בית שנבנה בשיטה הירוקה וידידותי לסביבה.

 


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
מאמרים נוספים
 
מוצרים מומלצים באתר
 
JOOL.ME located at ז'בוטינסקי 1, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5