המדהימה שלנו נפתחה החנות

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

טבעות אירוסין לאורך ההיסטוריה

למוסד הנישואין יש משמעות אדירה בעיניי כל הדתות. בדומה לכך, גם לאקט האירוסין ולהענקת טבעות אירוסין יש משמעות חשובה לא פחות. עדויות לקיומן של טבעות אירוסין ניתן למצוא כבר מלפני 500 שנה, ועל כן לא פלא שגם כיום מייחסים להן משקל רב.

מהו טקס האירוסין?

עוד בטרם נדון על טבעת האירוסין בהיסטוריה, חשוב שנבין את משמעות טקס האירוסין. מדובר בפעולה סימבולית המבשרת על הצהרת כוונותיהם של בני הזוג להינשא. ביהדות, בתקופה זו אסורה האישה על כל גבר מלבד בעלה המיועד. תקופת האירוסין עשויה להימשך כשנה ולפי היהדות, בתקופה זו אמור הגבר להרעיף מתנות על אשתו המיועדת. עם זאת, היהדות מורה על רכישת טבעת אירוסין צנועה יחסית, כדי שהאישה המיועדת תסכים להינשא לבעלה ממניעים טהורים.

קרא עוד על טבעות אירוסין בעיצוב סימבולי.

ההיסטוריה של טבעות האירוסין

עדויות להענקת טבעות אירוסין ניתן למצוא כבר בתקופה הרומית, אז היה נהוג להעניק לאישה טבעת חישוק פשוטה. רק האליטה של האימפריה הרומית יכלה להרשות לעצמה להעניק טבעות אירוסין יקרות משובצות באבני חן. עם הזמן תופעה זו העמיקה והתרחבה ועל כן יותר ויותר גברים ביקשו להעניק טבעות אירוסין מפוארות לנשותיהם. בתקופה ההיסטורית, לטקס האירוסין הייתה משמעות פרקטית יותר, להבדיל מגלגולו הנוכחי. בתקופה זו בני הזוג היו גרים במרחק רב אחד מהשנייה, ובהיעדר תחבורה נוחה, איחוד הממלכות היה הליך ארוך שדרש תקופת ביניים עד ביצוע טקס הנישואין. אחרי שבני הזוג החליטו להתחתן, נדרשו חודשים רבים עד שהושלמו תהליכי ההעברות והאיחוד.

מנהגים שרלוונטים גם היום

באימפריה הרומית האמינו כי טבעות אירוסין יש לענוד על הקמיצה השמאלית משום ששם עובר עורק האהבה, ובהתאם לכך גם היום מקובל לענוד טבעות אירוסין וגם טבעות נישואין על אצבע זו. ממקורות היסטוריים עולה כי האישה הראשונה שקיבלה טבעת אירוסין משובצת יהלום הייתה הדוכסית מרי. טבעת אירוסין זו ניתנה לה על ידי מקסימיליאן כבר במאה ה 15 וכפי שאתם רואים, גם כיום מקובל להעניק טבעות אירוסין משובצות יהלומים.

לסיכום אתם וודאי שואלים מה הפרמטרים שיש לשקול לפני קניי תטבעת אירוסין, קראו מאמר זה על שאלות נפוצות לפני קניית טבעות אירוסין.


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
מאמרים נוספים
 
מוצרים מומלצים באתר
 
JOOL.ME located at ז'בוטינסקי 1, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5