אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

טבעות אירוסין טבעות נישואין ומה שבניהם

גברים רבים אינם מבנים את ההבדלים בין טבעות אירוסין לטבעות נישואין, מעבר למבנה העיצובי שלהן יש גם הבדלים במשמעות והן בחוקיות של על אחת מהטבעות הנ"ל.

במאמר הנ"ל נעמוד על ההבדלים בין סוגי הטבעות והמשמעויות שלהן.

עיצוב- כידוע טבעת אירוסין מורכבת לרוב מטבעת ויהלום מרכזי, יש מבחר גדול של עיצובים של טבעות אירוסין: טבעות נקיות עם יהלום מרכזי בלבד, טבעות עם שיבוץ יהלומים קטנים על גבי הטבעת, טבעת עם יהלום מרכזי ושיבוץ אבנים צדדיות, אבן מרכזית וסביבה שיבוץ אבנים קטנות היוצרות מראה של פרח. בטבעות אירוסין יש לא מעט חיתוכים שונים ליהלומים עצמם: חיתוך מרובע, חיתוך טיפה והחיתוך הקלאסי עגול. האבנים בטבעות אירוסין יכולים להיות יהלומים אך גם אבני חן יקרות אחרות כגון: ספיר, יהלומים שחורים, טופז וכדומה. מכיוון שאין חוקיות מקובלת בטבעות אירוסין לגבי העיצוב יש מגון רחב של עיצובים שונים מה שמעניק מבחר של טבעות מיוחדות לכל אישה. לעומת זאת טבעת נישואין היא בעלת חוקיות על פי ההלכה, הטבעת צריכה להיות עשויה ממתכת אחת בלבד, וללא שיבוצים נוספים של יהלומים או אבני חן, החופשיות בעיצוב של טבעות אירוסין מהווה את הסיבה העיקרית למבחר העצום של עיצובים בטבעות אירוסין.

חוקיות- כפי שציינו כל פי ההלכה יש חוקיות ברורה לגבי טבעות נישואין, הטבעת הניקנת על ידי הבעל לעתיד, חייבת להיות שווה פרוטה, עשויה ממתכת אחת בלבד, וללא שיבוצים של אבנים. בהלכה אין חוק שגם הבעל צריך לענוד טבעת נישואין, אך רוב הזוגות הנישאים רוכשים טבעות נישואין יחד לשני הצדדים, כי מדובר בסימן חברתי מקובל שגבר העונד טבעת הינו גבר נשוי. כמו כן אין שום אזכור בהלכה לגבי טבעת אירוסין הניתנת לאישה כחלק מהצעת הנישואין, למרות שזהו חוק חברתי ידוע בכל העולם שבמעמד הצעת הנישואין הגבר מעניק לאישה טבעת אירוסין. יחד עם זאת בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מגיעים יחד לחנויות התכשיטים והאישה בוחרת את הטבעת אירוסין המיוחדת שלה.

הקניה- עוד הבדל משמעותי הינו הקנייה של הטבעות. טבעת אירוסין לרוב הגבר קונה לבד (לפעמים עם חברים, ידידה, קרוב משפחה לשם קבלת חוות דעת), כלומר ההחלטה של בחירת  הטבעת היא שלו בלבד-היוזמה והקניה היא חוויה שהוא עובר כאינדיבידואל, לעומת זאת טבעות נישואין כפי שציינו נרכשות יחד מה שמפחית את חוסר הוודאות והבלבול לגבי רצונו של הצד השני. הקנייה של טבעות האירוסין אמורה להפתיע את בת הזוג בהצעת נישואין, זאת למעשה הדרך שלו להביע הערכה על הנתינה של בת הזוג לאורך כל המערכת היחסים שלהם מאותו יום שהם הכירו, ושהוא רוצה להמשיך את שארית חייו עם בת הזוג ולעבור לשלב הבא.

 

 


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
מאמרים נוספים
 
מוצרים מומלצים באתר
 
היי, מחכים לך בחנות
בחנות תוכלו לצפות בכל התכשיטים והיהלומים שלנו יחד עם צוות היועצים שלנו מובטח לכם חווית קנייה מדהימה!
גלה איך זה עובד
JOOL.ME located at שוהם 7, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5