אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

טבעות אירוסין בחנות יצרן מול חנות תכשיטים

לא פעם עולה השאלה מאיפה נובעים פערי המחירים בין טבעות אירוסין המוצעות בחנויות תכשיטים לבין אותן טבעות המוצעות בחנות יצרן בתחום היהלומים. על מנת לענות על השאלה הזו צריך להבין את התהליך שעוברת טבעת אירוסין.

טבעות אירוסין בחנויות תכשיטים הן מוצר מוגמר שהחנות רוכשת ממשווקים בבורסה ליהלומים. מחירו המוצר המוגמר מכיל פעולות שונות שבעלי מקצוע בתחום היהלומים מבצעים: יבוא, בדיקת היהלום הגולמי, ליטוש חיתוך שיבוץ ועיצוב הטבעת. כל הפעלות הנ"ל שנעשות בחנות היצרן מגלומות כעמלות גדולות הנגזרות בשלבי התגלגלות היהלום עד לחנות התכשיטים.

העמלות נגזרות בכל שלבים השונים:

ייבוא- ייבוא של יהלומים גולמיים ובדיקתם במעבדות מיוחדות בהן בעלי המקצוע קובעים את איכויות היהלום הנזכרות מעלה (ניקיון, צבע ומשקל).

מכירה למפעלי ליטוש – לאחר הבדיקה של נתוני היהלום הוא עובר למפעל ליטוש, שם נקבעת צורתו וחיתוכו בהתאם.

מכירת היהלום המוגמר למפעלי תכשיטים – היהלום המלוטש נשלח למפעל התכשיטים שם משבצים אותו בעיצובים שונים של טבעות אירוסין, ומשם הוא נשלח לחנות.

כל הפעולות הנ"ל הן בתשלום הנגבה מהחנות שרוכשת את הטבעת כמוצר מוגמר ומגלמת את המחירים האלו בתשלום הסופי של טבעת האירוסין ללקוח.

לעומת זאת בחנות היצרן הכל קורה תחת קורת גג אחת החל מיבוא היהלום ועד שיבוצם בטבעת מעוצבת.

התהליך של חנות היצרן לייצור טבעת אירוסין מורכב מכמה שלבים המפורטים להלן:

ייבוא היהלום- החנות חברה באיגוד הבורסה ליהלומים העולמי וראשית (מבחינה חוקית) לייבא יהלומים גולמיים.

בדיקת היהלום הגולמי- כל יהלום גולמי חייב עבור בדיקה מדוקדקת במעבדה שקובעת את נתוניו. להלן הנתונים הנבדקים על ידי צוות מומחים:

צבע- צבעם של היהלומים משתנה בין צהבהב, ללבן, לחסר צבע, ונמדד על פי סולם ערכים המחולק לפי: חסרי צבע, כמעט חסרי צבע, לבן, צהבהב. בראש הסולם עומד יהלום נטול צבע שהוא הנדיר היותר ובתחתית הסולם צהבהב. 

ניקיון- כל יהלום גולמי מגיע עם פגמים שנוצרו  בזמן היווצרותו, הפגמים לרוב הם מינוריים ואינם נראים לעין בלתי מקצועית, יהלום נדיר מוגדר כיהלום ללא פגמים.

משקל- המשקל נמדד לפי אמת מידה הנקראת קראט: 1 קראט = 0.2 גרם. ככול משקלו של היהלום יותר גבוה כל הוא נחשב ליקר יותר וכמובן נדיר.

ליטוש וחיתוך- ליטוש: היהלום הגולמי הינו חסר ברק ונצנוץ, פעולה הליטוש מעניקה לו ברק ויכולת החזרת האור שגורמת למראה המנצנץ. פעולת הליטוש בעלת כללים הקובעים את מספר הפאות ביהלום והפרופורציה ביניהם. החיתוך נעשה על ידי בעל מקצוע מיומן צורת החיתוך חייבת להדגיש את כל הנתונים שמנינו מעלה, ולהיעשות בזהירות ודיוק מרבים. בזמן הליטוש והחיתוך היהלום מאבד ממשקלו, לכן החשיבות של בעל מקצוע מיומן ומדויק היא רבה.

לאחר בדיקת היהלום, ליטושו וחיתוכו יש לשבץ את היהלום בתוך טבעת אירוסין מעוצבת.

שיבוץ איכותי מעניק אחיזה של היהלום בצורה טובה, המדגישה את האלמנטים האופייניים ליהלום ושומרת שהיהלום לא ייפול. העיצוב של הטבעת עצמה גם נעשה על ידי בעל מקצוע שיודע להתאים את העיצוב לנתוניו וחיתוכו של היהלום על מנת להעצים את היהלום המשובץ בטבעת.

רכישה בחנות יצרן מעניקה ללקוחותיה: עבודה מקצועית שמניבה מוצר איכותי ותעודה גמולוגית המפרטת את כל נתוני היהלום, וכל זאת במסגרת מחירים אטרקטיביים, שתוכלו למצוא רק בחנות יצרן.

כאמור, לאחר שהבנתם ממאמר זה את ההבדל בין קניית טבעת אירוסין בחנות יצרן לבין חנות תכשיטים, אתם וודאי תופתעו לדעתם שזה מגיע להזמנת בעל מקצוע בדק בית מודי חשוב לדעת לא להתפשר וללכת על הטופ מודי אדלר. על ידי כך תהיו בטוחים שאתם מוגנים מבני ליקויי בנייה, סדקים ונזילות במבנה.


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
   
JOOL.ME located at ז'בוטינסקי 1, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5