בואו לבקר אותנו באולם התצוגה החדש שלנו - גלו איך זה עובד >>

אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

ההבדלים בין טבעות אירוסין וסוגי הזהב

אין ספק שבחירת טבעת אירוסין היא משמעותית הן לגבר, והן לאישה, טבעת זו מסמלת את האהבה בין בני הזוג, ובחירה זו תלווה אותם לאורך שנים רבות.

על מנת לבצע בחירה נכונה צריך לקחת כמה פרמטרים בחשבון: בת הזוג והעדפותיה בתכשיטים, אך גם מהם ההבדלים המהותיים בין סוגי הטבעות, מבחנת עיצוב, בחירת צבע זהב והשפעתו על בחירת צבע היהלום.

 

זהב צהוב או לבן?

האם קיים הבדל בין סוגי הזהב מלבד צבעם? אשפר לומר בוודאות שהביקוש לזהב לבן בתחום טבעות אירוסין הוא רב משל זהב צהוב. מבחינת הצבע, הזהב הלבן בשילוב יהלומים מעמיק את הברק וניצוץ הטבעי של היהלום.

זהב לבן מיוצר מזהב טבעי, אך על מנת להמיר את צבעו ללבן הוא עובר תהליך שבמהלכו מוסיפים לזהב הטבעי סגסוגת בשם רודיום שמעניק לו את הצבע הכסוף. עקב אותו התהליך שעבר הזהב הוא יותר רגיש לחומרים כגון כלור או אקונומיקה שעלולים לשחוק את הברק של הזהב הלבן לאורך השנים, לעומת זאת הזהב הצהוב, בגלל שאינו מעורב עם חומרים נוספים הוא שומר על תכונותיו לאורך שנים רבות, אך גם כאן קיימת האפשרות לאבד את הברק הטבעי של הטבעת לאורך השנים ולכן, חשוב לשמור על טבעות האירוסין על ידי ניקוי יסודי אחת לשנה על מנת לשמר את הברק המיוחד שלהן, הן של היהלום והן של הזהב.

צבע היהלום של טבעת אירוסין

צבע הזהב יכול להוות קריטריון לבחירת היהלום המייצג את הטבעת, צבע היהלום מדורג על ידי סולם של צבעים שנע מצבע צהבהב לנטול צבע לחלוטין, הרמה הכי גבוהה בסולם הערכים הנ"ל מיוצג על ידי האות D והרמה הכי נמוכה בסולם מיוצגת על ידי האות Z  יהלום ללא צבע הינו נדיר ולכן מחירו מושפע בהתאם, בטבעת העשויה זהב לבן בחירת יהלום בעל גוון צהבהב קל שמחירו נמוך יחסית מיהלום נטול צבע, יכול לפגוע במראה הכללי של הטבעת בגלל צבעה הלבן של הטבעת שמדגיש את צבע היהלום, בד בבד, טבעת בצבע זהב צהוב, יכולה להיות משובצת ביהלום המדורג נמוך יותר בסולם הערכים מבחינת צבע מבלי לפגוע במראה הכללי של הטבעת.

טעמה של הכלה המיועדת

הבחירה חייבת להיות מבוססת על טעמה האישי של הכלה לעתיד, היא זו שתענוד את הטבעת, אז איך נדע מה טעמה? האבחנה צריכה להיות מבוססת על התכשיטים שהיא נוהגת לענוד, אם רוב התכשיטים שלה עשויים כסף, היא תעדיף זהב לבן בוודאות, אם התכשיטים שלה עשויים זהב צהוב, אז הבחירה של טבעת האירוסין תהיה זהב צהוב, אם יש לה מגוון של תכשיטים בצבעים שונים הבחירה יכולה להיות בטווח רחב יותר של עיצובים עם זהב לבן או צהוב ואפילו שילוב של השניים.

 


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
מאמרים נוספים
 
מוצרים מומלצים באתר
 
JOOL.ME located at שוהם 7, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5