אין מוצרים בעגלת הקניות שלך.

איך לקנות את טבעת האירוסין המושלמת ב 9 צעדים

רכישת טבעת אירוסין ליקירכם יכולה להיות לא קלה ומבלבלת, במיוחד לנוכח שפע העיצובים והשוני בין היהלומים. במאמר זה נעניק לכם את כל המידע הרלוונטי לגבי טבעות אירוסין ויהלומים כדי לוודא שרכישת טבעת אירוסין הסופית שלכם היא מושלמת.

תקציב לרכישת טבעת אירוסין

מחירי טבעות יהלומים מתחילים ב 2000 ? ומגיעים לעשרות אלפי שקלים. לפני שאתם מגיעים אל החנות חשבו מה הסכום שישי ברשותכם להשקיע בקנייה.

סוג הזהב

בדקו בתיבת התכשיטים של בת הזוג איזה סוג זהב היא מעדיפה, אם היא רגילה לענוד תכשיטים בצבע כסף, היא תעדיף זהב לבן, או לחילופין אם היא לרוב עונדת זהב צהוב, היא כנראה תעדיף את צבע זהב זה. ההבדלים במחירים של זהב צהוב לעומת זהב לבן הם לא משמעותיים, ולכן עדיף להתאים את צבע הזהב לטעמה של בת הזוג.

צורת יהלום
יש סוגי חיתוך שונים ליהלומים המעניקים צורות מגוונות, ניתן לחלק את צורות החיתוך לשני קטגוריות עיקריות, חיתוך עגול או חתוך מרובע. לפי הטבעות שבת הזוג עונדת באופן יומיומי ניתן לדעת האם היא מעדיפה את החיתוך העגול או המרובע.

מחירי טבעות אירוסין
אין אפשרות לתת מחיר ממוצע של טבעות אירוסין מכיוון שהמחירים משתנים בהתאם לסוג היהלום, צורת החיתוך שלו ועוד פרמטרים טכניים של היהלום המשפיעים על מחיר הטבעת.

פרטים טכניים על יהלומים
כל יהלום בתחילת דרכו עובר בדיקות במעבדה שקובעות מספר פרטים טכניים: צבע, ניקיון, חיתוך ומשקל.
משקל- משקל היהלום נמדד בקראט, 0.2 גרם שווה ערך ל 1 קראט. ככול שמשקל היהלום גבוה יותר מחירו עולה.
צבע- היהלומים מגיעים בכמה גוונים, חלקם צהבהבים, חלקם לבנים אך הנדירים ביותר הם יהלומים ללא צבע. גם כאן המחיר מושפע מצבע היהלום, יהלומים בעלי גוון צהבהב הם הנמוכים ביותר מבחינת סולם המחירים, מעליהם היהלומים הלבנים, ובראש הסולם יהלומים ללא צבע.
ניקיון- בכל יהלום יש פגמים הנגרמים בזמן היווצרותו, רוב בפגמים אינם נראים לעין, אך כן משפעים על מחירו של היהלום, יהלום ללא פגמים לחלוטין הוא נדיר מאוד. ככול שכמות הפגמים קטנה יותר כך מחירו עולה.
חיתוך- כפי שציינו יש כמה צורות חיתוך כל צורת חיתוך דורשת מיומנות וזמן, לכן יש סוגי חיתוכים שמעלים את ערך היהלום, ככול שהחיתוך לוקח יותר זמן ומקצועיות כך מחיר היהלום יהיה גבוה יותר.

טבעות אירוסין פופולאריות
הטבעות הכי מבוקשות הן טבעות בסגנון עיצוב סוליטר, סוליטר מתוך הביטוי סולו – טבעת המעוטרת ביהלום מרכזי בודד במרכז הטבעת. עיצוב זה שומר על ביקוש יציב לאורך עשרות שנים. אך בשנים האחרונות רואים מגמת עליה של עיצובים המתבססים על סגנון הסוליטר אל בשילוב של יהלומים צדדיים, כלומר יהלום מרכזי שמשני צדדיו משובצים יהלומים קטנים.

עיצובים ייחודיים של טבעות אירוסין
אם אתם מחפשים סגנון עיצוב שונה ממה שמקובל בתחום, תמיד ניתן לשלב אבני חן יקרות בצבעים שונים, המעניקים לטבעת מראה ייחודי, ניתן לשלב זאת עם טבעת בעיצוב עתיק מה שנקרא סגנון עיצוב וינטאג'.

קנייה באינטרנט
בניגוד למוצרים אחרים שניתן לרכוש באינטרנט טבעות אירוסין לא מומלץ לרכוש דרך האינטרנט, מה שכן מומלץ להתרשם מסגנונות העיצוב השונים בקטלוג של טבעות אירוסין, אך את הקנייה כדאי לבצע בחנות ולראות את מה שאתם רוכשים.

תעודה גמולוגית
כל יהלום מגיע עם תעודה הנקראת תעודה גמולוגית, שבה רשומים כל פרטי היהלום שנבדקו במעבדה המיועדת לכך.
 


חזרה
שתפו בגוגל פלוס שתפו בפינטרסט
מאמרים נוספים
 
מוצרים מומלצים באתר
 
JOOL.ME located at ז'בוטינסקי 1, רמת גן, ישראל . Reviewed by 80 מצביעים rated: 4.8 / 5